seperator-krotki

Proboszcz:
ks. Czesław Haus

Kancelaria parafialna czynna:

dni powszednie

9.00-11.00, 16.00-18.00
soboty 
9.00-11.00
nieczynna w niedziele i święta

TELEFON DYŻURNY
(14) 62 77 333
(14) 655 95 95
(14) 655 96 96

Do chorych w nocy:

606991555

 

Ogłoszenia parafialne z 2012 roku

Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich parafian na wyjątkowy Koncert Kolęd noszący tytuł - "Z kolędą u żłóbka ... ". Panu Jezusowi zagra i zaśpiewa ponad 60 artystów wchodzących w skład Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego z Tuchowa, Tarnowskiej Orkiestry Bożego Miłosierdzia, Zespołów "VITIS", "Esperanza" oraz członków Kolędniczej Grupy Dziennikarzy RDN Małopolska. Wstęp wolny. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 19:30

2. Jutro w ostatni dzień roku 2012, serdecznie zapraszamy na Mszę św. i "Te Deum" o godz. 17:00. W ten sposób wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem w kończącym się roku.

3. W środę I dzień Nowego Roku 2013 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w porządku niedzielnym.

4. W Nowy Rok o godz. 15:30 przedstawione zostaną po raz drugi, bardzo piękne Jasełka Betlejemskie w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy na nie rodziny zwłaszcza z małymi dziećmi.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca Stycznia. Spowiedź św. podczas Mszy św. W tym miesiącu, w związku z kolędą nie będzie wizyt kapłańskich u chorych.

6. W przyszłą niedzielę - Uroczystość Objawienia Pańskiego . Taca przeznaczona będzie na misje.

7. Również w przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7:30.

8. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które w mijającym tygodniu przyjęli do swoich mieszkań Kolędników Misyjnych i złożyli swoje ofiary na cele misyjne w Wietnamie. Bóg zapłać!

9. W związku z kolędą, Kancelaria Parafialna w miesiącu Styczniu będzie nieczynna w soboty. Za tę zmianę przepraszamy.

10. Porządek odwiedzin duszpasterskich .../patrz strona internetowa parafii /

11. KANA zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach podczas zbliżających się ferii. Dzieci zaprasza na zajęcia stacjonarne w Tarnowskiej KANIE oraz w Mościcach: język obcy na wesoło, basen, lodowisko, gokarty, strzelnica, wspinaczka, tenis ziemny i wiele innych, natomiast młodzież na obóz narciarsko-snowboardowy na Podhalu. Zapisy w sekretariacie KANY, ul. Mościckiego 12.

12.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bronisław Kuc z ul. Klikowskiej, lat 63

+ Stanisław Szarkowicz z ul. Pułaskiego, lat 88

 

IV Niedziela Adwentu

 1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela?. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi?
 2. W poniedziałek spowiadamy od godz. 8:00 do godz. 11:00. Następnie kościół zostanie zamknięty w celu przygotowania go do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Jutro - Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech jej towarzyszy:
 • wspólna modlitwa,
 • czytanie fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Mateusza
 • łamanie się opłatkiem,
 • szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
 1. 4. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia. Jutro tj. w Wigilię - Mszy św. o godz. 18:00 nie będzie.
 2. 5. Grupa młodzieżowa działająca przy naszej parafii, zaprasza chętną młodzież na czuwanie wigilijne przed Pasterką w poniedziałek od godz. 22:00 w sali "Opoka".
 3. 6. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.
 4. 7. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tj. środę - w Święto Św. Szczepana Msze św. porządku niedzielnym, z tym wyjątkiem, że ostatnia Msza św. będzie o godz. 18:00
 5. Harcerze z 19 Tarnowskiej Drużyny Starszo-Harcerskiej w ubiegły piątek, przynieśli do naszego kościoła Światełko Betlejemskie. Serdecznie im dziękujemy.
 6. Tradycyjnie już w dniach od 27 i 28 grudnia, w godz. od 15:00 - 18:00 nasze domy odwiedzą kolędnicy misyjni. Przyjmijmy z radością tych małych misjonarzy. Będą mieć identyfikatory. W tym roku ofiary zebrane przez nich zostaną przeznaczone dla głodujących dzieci w Wietnamie, oraz na różne projekty przedstawione przez misjonarzy tarnowskich pracujących w Afryce i Ameryce Południowej..

10.  Przy wyjściu z kościoła, można nabyć sianko wigilijne, oraz piękne stroiki wykonane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Grupę Młodzieżową. Zachęcamy do zakupu. / Nabyć można również ciasteczka świąteczne wykonane przez dzieci należące do Grupy muzycznej "Esperanza". /

11.  Dzieci i młodzież z naszej parafii przygotowali dla nas Jasełka bożonarodzeniowe. Zapraszamy do ich oglądnięcia wszystkich chętnych parafian. Przedstawienia będą prezentowane w I Dzień Świąt tj. we wtorek oraz w Nowy Rok - czyli 1 Stycznia 2013 o godz. 15:30. Zapraszamy.

12. W przyszłą niedzielę 30 grudnia o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Świąteczny Koncert Kolęd. W naszym kościele wystąpią Tarnowska Orkiestra Miłosierdzia Bożego, Sanktuaryjny Chór Mieszany z Tuchowa, Zespół "VITIS", Grupa Kolędnicza Dziennikarzy RDN Małopolska i inni. Wstęp wolny.

13.  W związku z Koncertem, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 19:30. Intencja z tej Mszy zostanie odprawiona o godz. 18:00.

14.  Pan Kościelny i p. Organista serdecznie dziękują rodzinom, które przyjęły ich w swoich domach z opłatkami.

15.  Caritas działający przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy tak hojnie wsparli nas przy organizowaniu paczek świątecznych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dziękujemy sklepom, sponsorom, ofiarodawcom indywidualnym, wszystkim parafianom, którzy w okresie Adwentu złożyli swoje dary w "Koszu serca" wystawionym w naszej świątyni, młodzieży gimnazjalnej zaangażowanej w to dzieło, wszystkim członkiniom Caritasu Parafialnego. Niech Bóg wam błogosławi za poświecony czas, za cierpliwość oraz za wasze szczodre serca.

16.  W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. / Patrz - plan kolędy /

17.  Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na tacę. Bóg zapłać!

 

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach; codziennie rano o godz. 6.00 lub wieczorem o godz. 18.00.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Jutro, tj. w poniedziałek po Mszy św. wieczornej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie swoich członków i sympatyków.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie formacyjne członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum". Zapraszamy nowe osoby, którym bliskie jest szerzenie słowem, modlitwą i przykładem życia Bożego Miłosierdzia.
 5. Również we wtorek na Mszę św. wieczorną oraz na spotkanie zaprasza Rodzina Radia "Maryja".
 6. W czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas II Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 7. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zaproszone są w środę na Mszę świętą o 18.00. Otrzymają wtedy Cudowne Medaliki Niepokalanej.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 celebrowana będzie Msza św. dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Serdecznie zapraszamy.
 9. Caritas rozprowadza świece. Ofiara minimalna – 5 zł. W ciągu tygodnia sprzedaż będzie prowadzona w punkcie „Caritas” od godz. 9.00 do 11.00. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest biednych dzieci. Wystawiony jest również w kościele kosz na dar serca dla biednych. W sklepach na terenie naszej parafii: Kasia, Malinka, Magda, Cezar, Delikatesy - Centrum, są wystawione kosze na artykuły spożywcze do paczek świątecznych dla osób najbiedniejszych z naszej parafii. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek 18 Grudnia.
 11. 21 Grudnia o godz. 15:30, Caritas działający przy naszej parafii, organizuje spotkanie wigilijno - opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Ze względów organizacyjnych, osoby te proszone są o potwierdzenie swojej obecności w kancelarii, bądź w zakrystii.
 12. Pan Organista i Pan Kościelny odwiedzą z opłatkami w tym tygodniu kolejnych mieszkańców naszej parafii. W opłatki można się także zaopatrzyć w zakrystii po każdej Mszy św.
 13. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną w całości na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!
 14. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ S. Wiwencja Jadwiga Łabędź z ul. Nowy Świat, lat 84

+ Stanisław Strojny z ul. Paderewskiego, lat 75

Dobry Jezu a nasz Panie ...

 

III Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dziś 3 Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – "Radujmy się bo Zbawca już nadchodzi". Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnich: rano o godz. 6.00 lub wieczorem o godz. 18.00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci .
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
 3. Dziś Msza św. dla niepełnosprawnych ruchowo o godz. 14:00 w kościele górnym.
 4. Spowiedź św. adwentowa dla całej naszej parafii będzie w najbliższy wtorek , tj. 18 Grudnia od godz. 8:00 do 12:00 oraz po południu od godz. 14:00 do godz. 18:00 z krótkimi przerwami. Zaplanujmy dobrze nasz czas, aby skorzystać z tej okazji. Będzie spowiadało 15 księży. W dniach tuż przed Bożym Narodzeniem będzie trudniej, gdyż nasi księża spowiadać będą w sąsiednich parafiach.
 5. Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. w czwartek 20 Grudnia o godz. 18:00 oraz na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 6. Również w czwartek o godz. 18:00 zapraszamy młodzież kl. I Gimnazjum przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć piękne, pachnące lasem stroiki na stół wigilijny, wykonane przez młodzież i starszych należących do grup parafialnych. Do nabycia będą również ciasteczka świąteczne przygotowane przez dzieci. Nabywając je , doceńmy ich wysiłek i dziecięcą radość, którą pragną się dzielić ze wszystkimi parafianami.
 8. Caritas rozprowadza świece. Ofiara minimalna – 5 zł. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest dla biednych dzieci. Wystawiony jest również kosz na dar serca dla biednych. W sklepach: Kasia, Malinka Magda, Cezar, Delikatesy- Centrum - wystawione są nadal kosze na artykuły spożywcze do paczek świątecznych dla osób najbiedniejszych z naszej parafii. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Przypominamy, że 21 Grudnia o godz. 15:30, Caritas działający przy naszej parafii, organizuje spotkanie wigilijno - opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Ze względów organizacyjnych, osoby te proszone są o potwierdzenie swojej obecności w kancelarii, bądź w zakrystii.
 10. Za zgodą Ks. Biskupa Ordynariusza, dzisiaj przed kościołami tarnowskimi, woluntariusze zbierają wolne datki na hospicjum stacjonarne w Tarnowie "Via Spei".
 11. Dziękujemy za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Joanna Sowarska z ul. Kliowskiej, lat 90

Dobry Jezu a nasz Panie... 

 

I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 6.00 i 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przypominamy, że w czasie Adwentu różaniec w naszej świątyni codziennie o godz. 17:30, zaś Godzinki o 5:30.
 2. W poniedziałek na Mszę św. roratnią o godz. 18:00 zapraszają członkowie ADPC.
 3. W czwartek – spotkanie uczniów klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Rozpoczęcie spowiedzią św. o godz. 17:00, następnie Msza św. a po niej nauka.
 4. Począwszy od tegorocznego Adwentu, w I czwartek każdego miesiąca, będziemy przedstawiać Bogu przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II sprawy dotyczące powołań kapłańskich i zakonnych; sprawy rodzinne i małżeńskie. Prośby i podziękowania można składać w skrzynce po lewej stronie przy wejściu do kościoła. Na zakończenie nabożeństwa, będzie możliwość ucałowania relikwii błogosławionego Rodaka. Również Nowenna w każdą środę będą odprawiane przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca Grudnia. Msza św. dla dzieci o godz. 17:00. Spowiedź św. pierwszo piątkowa w środę i czwartek od godz. 17:00, zaś w piątek od godz. 16:00.
 6. Z racji I piątku miesiąca Grudnia, my kapłani odwiedzimy chorych w ich domach: Ks. Łukasz - w czwartek od godz. 8:30, Ks. Proboszcz, Ks. Krzysztof - w piątek od godz. 8:30, Ks. Artur, Ks. Rafał, Ks. Bogusław - w piątek od godz. 13:00
 7. W Sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy św. w tym dniu: godz. 6.00; 7.30; 9.00; 16.30; 18.00.
 8. Zmiana tajemnic róż misyjnych - w środę po Mszy św. o godz. 18:00
 9. Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu Parafialny Oddział Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara – 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Nadto w sklepach: Kasia, Malinka, Magda, Cezar, Delikatesy - Centrum - wystawione są kosze na artykuły spożywcze. Również w kościele wystawiony jest kosz „Dar serca” na artykuły spożywcze, leki oraz środki czystości. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W II Niedzielę Adwentu w całej Polsce będziemy przeżywali : „Dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie”. W związku z tym po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na pomoc kościołowi na Wschodzie.
 11. Składka z przyszłej niedzieli, tradycyjnie przeznaczona będzie na cele parafialne.
 12. Pan Organista i pan Kościelny kontynuują odwiedziny z opłatkami w domach parafian.

13. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności

+ Marian Walecki z ul. 3 Maja, lat